Tesadüflerin festivale etkisi…

Posted: July 15, 2012 in Müzik

Daha dün son zamanlarda gittiğim konser aktiviteleri ile ilgili bloguma yazı yazmadığımı düşünüyordum ki nedense yazılmaya değer enteresan bir olay içermediğinden midir kim bilir yazıya dökmedim konser etkinliklerini.. Ama şu anda Pulp konserinden eve dönmüş bir şekilde gecenin bir yarısı bilgisayarımı dizlerimin üstüne yaslayıp uykusuzluktan gözlerim yansa da heyecanım daha üzerimdeyken yazmadan geçemeyeceğim.

10 yıldır Türkiye´de Efes Pilsen One Love festivali adı altında gerçekleştirilen ve 11. yılında isim değişikliğine gitmek zorunda bırakılan festival ‘Efes Pilsen’´den yoksun bırakıldı. Politik konulara girmeyi tercih etmiyorum çünkü blogumun ‘çok okunmasa da’ gelişigüzel taramalar sonucunda kapatılmasını istemem. Alkol olmasa da benim aklımda güzel izler bırakan festival kesinlikle izlemeye değerdi.

Cumartesi ve Pazar günü Santral İstanbul´da gerçekleştirilen festivalde Damien Rice, Kaiser Chiefs, Kimbra, Selah Sue, Pulp ve daha niceleri vardı. Havanın çok sıcak olması sebebiyle her ne kadar saat 18:00´den önce çıkan grupları izleyemesem de ana gruplar harikaydı.  Ve festivalde bir kez daha anların, tesadüflerden oluştuğuna dair bir tecrübe yaşadım ki bunu işte paylaşmadan uykuya dalamayacağım. Festival´leri yakın takip ettiğimiz iş arkadaşlarımdan Yavuz´un Efes Pilsen´de çalışan liseden arkadaşı ile karşılaşması ile başladı tesadüfler zinciri. Cumartesi akşamı sahne alacak olan Kaiser Chiefs´i VIP´de izlemek için davet edildik, ve o daveti elimizin tersiyle ittik sahneden çok uzak olacağı için ama konserin yarısında grubun solisti Ricky Wilson, alkol satışının yasaklanmasına tepki gösterirken elinde bardak dolusu biraları seyirciler arasında dağıtırken kendini VIP´de buldu, ve bir şarkısını oradan seslendirdi. Biz de orada olabilirdik, ama iyi yönünden bakmak lazım, tüm konser boyunca sahneye yakın bir şekilde grubu izleyebildik. Neyse burada önümüze gelen fırsatı kaçırmıştık artık.. Ve şimdi asıl gelelim Pazar sürprizine.. Barbaros ile sahne yakınlarında Kimbra´ya dinlerken Elif ile Eren´in bizi bulması, ‘hadi abi Pulp´dan önce biraz alkol almamız lazım’ demesiyle bakkal´a doğru başlayan maceramız ve ardıardına takip eden tesadüfler zinciri sonunda bir anda kendimizi backstage´de bir yanda grubunun diğer üyeleri ile sohbet eden Selah Sue, öteki tarafta beyaz Pamuk Prenses sahne kostümünü çıkarmış Kimbra´nın karşısında bulduk 🙂 Bu işte tam anlamıyla muhteşem bir andı, bileklerimizde VIP ve backstage için ayrı bileklikler, yanıbaşımızda konser veren gruplar, işte bu şanstan başka bir şey değildi ya da son zamanlarda okuduğum ‘Düşünce gücüyle tedavi’ tarzı kitapların etkisini mi görüyordum acaba.. Bundan sonra aklımdan geçenlere daha dikkat edeceğim kesin.. Bloguma yazı yazmak için harika bir anım olmuştu işte… Görmemişin bir bilekliği olmuş yazı da yazmış dememenizi ümit ederek Selah Sue ile aynı karede olduğum bir fotoğrafı da sizlerle paylaşıyorum.

Hepinize aklınızdan geçen düşüncelerin ‘gerçekten istediğinizden emin olduğunuz şeyler’ olmasını ve aklınızdan geçen her ne ise  o ya da bu şekilde gerçekleştiğinin farkındalığında bir yaşam diliyorum…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s